- Farm
- Fire Brigade Toys
- Carnival
- Communion and Spring Festival
- Dinosaur Toys
- Doctor
- Unicorn
- F1 Toys
- Flamingo
- Glow in the Dark
- Kawaii
- Christmas
- Kidult
- King's Day
- Smiley face
- Llamas and Alpacas
- Horse Toys
- Easter
- Pirate
- Police
- Princess
- Knight
- Robot
- Space travel
- Shoe gifts
- Sensory Toys
- Santa Claus
- Toy of the Year
- Second Chance to Play
- Father's Day
- Holiday Toys
- Valentine
- Football
- Mermaid
Magnetic Construction Set Space, 12pcs.
Dimension item:
18 x 12 x 2 cm
Available
Description
Magnetic construction set with 12 colorful pieces in a space theme. Made of plastic with built-in magnets. Suitable for ages 3 and up.
Read more
Specifications
Found in the following categories:
| Itemcode: | 2430910A |
| Dimension item: | 18 x 12 x 2 cm |
| Dimension package: | 18 x 12 x 2 cm |
| Suitable for: | From 3 years old |
| EAN code: | 8714627027808 |
| Price in euros: | Excl. VAT and excl. shipping costs |
| Colour: | Multi colors |
| Brand: | Toi-Toys |
| Material: | Acrylic |
Safety
- Warning: Not suitable for children under 3 years due to small parts.
Others also bought
-
Magnetic Labyrinth Space - 22cmLog in for price information
-
Magformers Wheels, 2 pcs.Log in for price information
-
Magformers Set Triangle, 8pcs.Log in for price information
-
Magformers Set Square, 6pcs.Log in for price information
-
Magformers Inspire, 14dlg.Log in for price information
-
Magnetic Construction Set, 10 pcs.Log in for price information
-
Magformers Basic Set Plus, 14pcs.Log in for price information
-
Magformers Basic Set Plus, 26pcs.Log in for price information
-
Stick-O Basic Set, 10 pcs.Log in for price information
-
Stick-O Basic Set, 20pcs.Log in for price information
-
Stick-O Basic Set, 30pcs.Log in for price information
-
Stick-O Forest Friends Set, 16dlg.Log in for price information
Click the image to enlarge.