-
Themes
- Farm
- Fire Brigade Toys
- Capybara Toys
- Carnival
- Communion and Spring Festival
- Dinosaur Toys
- Doctor
- Unicorn
- F1 Toys
- Flamingo
- Glow in the Dark
- Kawaii
- Christmas
- Kidult
- King's Day
- Smiley face
- Llamas and Alpacas
- Mother's Day
- Horse Toys
- Easter
- Pirate
- Police
- Princess
- Knight
- Robot
- Space travel
- Shoe gifts
- Sensory Toys
- Sinterklaas
- Toy of the Year
- Second Chance to Play
- Father's Day
- Holiday Toys
- Valentine
- Football
- Mermaid
Pirate stamp set
Dimension item:
3 x 3 x 2 cm
This item is out of stock and not available anymore
Alternatives
Description
This stamp set consists of 9 pirate stamps and a tear-off block with 10 pirate pictures and 5 blank pages. Stamp away with the treasure chest, the pirate with his eye patch or the parrot. The stamps and the tear-off block are packed in a sturdy cardboard box. Suitable for ages 3 and up.
Read more
Specifications
Found in the following categories:
| Itemcode: | 1620603A |
| Dimension item: | 3 x 3 x 2 cm |
| Dimension package: | 17 x 16 cm |
| Suitable for: | From 3 years old |
| EAN code: | 8715427053721 |
| Price in euros: | Excl. VAT and excl. shipping costs |
| Theme: | Pirate |
| Material: | Plastic, Paper |
Safety
- Warning: Not suitable for children under 3 years.
- Warning: Contains small parts. Choking hazard.
Click the image to enlarge.