- Baby toys & Preschool toys
- Building and Construction
- Outdoor toys
- Educational Toys
- Party supplies
- Wooden Toys
- Children's books
- Children's room
- Crafts and Hobby
- Learning and Experimenting
- Dolls and cuddly toys
- Puzzles
- Role-playing & Dressing Up
- School gifts
- School supplies
- Play figures
- Games
-
Hand-out gifts
- Fidget Toys
- Joke gifts
- Grab bag
- Growth and Play Eggs
- Wooden Party Favors
- The Clasp Bracelet
- Keychains
- Slime and Putty
- Squishy Toys
- Bouncing balls
- Spinning Tops and Yo-Yos
- Treats
- Handouts
- Giveaways up to 10 euros
- Giveaways up to 2 euros
- Giveaways up to 5 euros
- Giveaways up to €7.50
- Party bags
- Surprise balls
- Vehicles
Nano Block Building Set Labrador Retriever - 140 pcs.
Dimension item:
22 x 19 x 11 cm
Available
Description
The Nanoblock Labrador Retriever (NBC-261) building set contains approximately 140 micro-bricks to build a detailed model measuring approximately 6.2 x 2.4 x 10 cm. Made of durable plastic and includes clear instructions and a gift box. Suitable for children 12 years and older, from beginner to advanced building levels. Designed in Japan.
Read more
Specifications
Found in the following categories:
| Itemcode: | 4685024A |
| Dimension item: | 22 x 19 x 11 cm |
| Dimension package: | 18 x 10 x 0,5 cm |
| Suitable for: | From 12 years old |
| EAN code: | 4972825209745 |
| Price in euros: | Excl. VAT and excl. shipping costs |
| Colour: | Multi colors |
| Number of parts: | 140 |
| Material: | Plastic |
Others also bought
-
Nano Clics - Creative Builders Construction Set - 1000pcs.Log in for price information
-
Nano Clics - Space Builders Construction Set - 250pcs.Log in for price information
-
Nano Block Saxophone Building Kit - 120 pcs.Log in for price information
-
Nano Block Building Set Poodle - 130 pcs.Log in for price information
-
Nano Block Building Set Rottweiler - 140 pcs.Log in for price information
-
Nano Block Building Set Husky - 200 pcs.Log in for price information
-
Clics Building Blocks Police in EmmerLog in for price information
-
Clics Building Blocks Construction Vehicles in Bucket - 123pcs.Log in for price information
-
Nano Clics - Creative Builders Construction Set - 2000dlg.Log in for price information
-
Nano Clics - K3 Builders Building Set - 190pcs.Log in for price information
-
Cavallino Building Set in Bucket, 60pcs.Log in for price information
-
Clementoni Science & Games - Mechanics Race Car or Go Kart 2-in-1 Building Kit - 100+pcs.Log in for price information
Click the image to enlarge.