- Fidget Toys
- Joke gifts
- Grab bag
- Growth and Play Eggs
- Wooden Party Favors
- The Clasp Bracelet
- Keychains
- Slime and Putty
- Squishy Toys
- Bouncing balls
- Spinning Tops and Yo-Yos
- Treats
- Handouts
- Giveaways up to 10 euros
- Giveaways up to 2 euros
- Giveaways up to 5 euros
- Giveaways up to €7.50
- Party bags
- Surprise balls
ZURU Robo Alive Dino DNA Play Slime - Green
Dimension item:
22 x 12 x 10 cm
Available
Description
ZURU Robo Alive Dino DNA Play Slime is green slime with a hidden capsule in which you can dig up and build your own dinosaur. Includes a storage capsule. Suitable for ages 3 and up.
Read more
Specifications
Found in the following categories:
| Itemcode: | 4640057B |
| Dimension item: | 22 x 12 x 10 cm |
| Dimension package: | 22 x 12 x 12 cm |
| Required batteries: | 3x Duracell Alkaline Battery LR44 1.5V, 2 pcs. (1150044) |
| Suitable for: | From 3 years old |
| EAN code: | 4894680036635 |
| Price in euros: | Excl. VAT and excl. shipping costs |
| Article series: | ZURU Robo Alive Dino DNA Speelslijm |
| Test samples: | Test samples |
| Brand: | BUY |
| Theme: | Dinosaurs |
| Material: | slime |
Safety
- Warning: Not suitable for children under 3 years due to small parts.
Others also bought
-
ZURU Robo Alive Dino DNA Play Slime - RedLog in for price information
-
ZURU Robo Alive Dino DNA Play Slime - BlueLog in for price information
-
ZURU Oosh Crackle FoamLog in for price information
-
ZURU Oosh Slime, 70gr.Log in for price information
-
ZURU Oosh Hairy Slime with Insects, 70gr.Log in for price information
-
DinoWorld Skeleton with Dinosaur SlimeLog in for price information
-
Glibbi SlimeLog in for price information
-
Colored Oil Drum with SlimeLog in for price information
-
Slime UnicornLog in for price information
-
Joker Slimy Original - 150gr.Log in for price information
-
Joker Slimy Greatest of All Time (GOAT) Gift SetLog in for price information
-
Joker Slimy Super Combo Set - 1,6kg.Log in for price information
Click the image to enlarge.