Acrylic yarn, Blue, 50g, 80m
Dimension item:
length 80 m
Available
Description
High quality 3-ply, 100% acrylic yarn, Blue. Gauge: 22 sts x 26 rows = 10x10 cm with needle no. 4
Read more
Specifications
Found in the following categories:
| Itemcode: | 6021855K |
| Dimension item: | length 80 m |
| Dimension package: | 16 x 8 x 4 cm |
| Suitable for: | From 3 years old |
| EAN code: | 5707167232910 |
| Price in euros: | Excl. VAT and excl. shipping costs |
| Colour: | Blue |
| Brand: | Creativ Company |
| Material: | Acrylic |
Safety
- Warning: Not suitable for children under 3 years due to small parts.
Others also bought
-
Acrylgaren, Wit, 50g, 80mLog in for price information
-
Acrylic yarn, Red, 50gr, 80mLog in for price information
-
Acrylgaren, Beige, 50g, 80mLog in for price information
-
Acrylgaren, Zwart, 50g, 80mLog in for price information
-
Acrylic yarn, Pink, 50gr, 80mLog in for price information
-
Acrylgaren Gel 50g, 80mLog in for price information
-
Embroidery Thread Set 8 Pieces, 8x7mLog in for price information
-
Cotton Craft Threads Embroidery Thread 8mtr, 15dlg.Log in for price information
-
Metallic Sewing Thread, 6 pcs.Log in for price information
-
Mini Sewing Box 39pcs.Log in for price information
-
Sewing thread set, 5 pcs.Log in for price information
-
Naaigarenset, 64dlg.Log in for price information
Click the image to enlarge.