-
Characters
- Avengers
- Barbie
- Batman
- Bing
- Bluey
- Fireman Sam
- Ball
- Neighbor and Neighbor
- Cars
- CoComelon
- The Sweet Sisters
- Fatty Fat
- Disney Princess
- Donald Duck
- Dora
- Fien & Teun
- Fiep Westendorp
- Frozen
- Gabby's Dollhouse
- Gorgels
- Grinch
- Gruffalo
- Hello Kitty
- Jurassic World
- K3
- Peeping
- Lightyear
- Magic Mixies
- Maya the Bee
- Max Verstappen
- Mickey Mouse
- Minecraft
- Minions
- Minnie Mouse
- My Little Pony
- Na Na Na Surprise
- Nijntje
- PAW Patrol
- Peppa Pig
- Pokémon
- Polly Pocket
- Rainbow High
- Robocar Poli
- The Very Hungry Caterpillar
- Sonic
- Spiderman
- Spidey
- Spirit
- Star Wars
- Stitch
- Super Mario
- Teenage Mutant Ninja Turtles
- Tiny
- Toy Story
- Transformers
- Unicorn Academy
- Verschrikkelijke Ikke
- Winnie the Pooh
- Woezel and Pip
Pull Back Super Mario Raceauto - Mario
Dimension item:
length 7 cm
This item is out of stock and not available anymore
Alternatives
-
Super Mario Pull Back Raceauto's, 3dlg.Log in for price information
-
Super Mario Pull Back Raceauto's Mach 8, 2dlg.Log in for price information
-
Pull Back Super Mario Kart - MarioLog in for price information
-
Pull Back Super Mario Kart - LuigiLog in for price information
-
Pull Back Super Mario Kart - YoshiLog in for price information
-
Pull Back Super Mario Kart - ToadLog in for price information
Description
Recreate the most exciting racing adventures with this Super Mario pullback kart featuring Mario. Drive the kart backward and let it race away. The kart is made of sturdy plastic at a 1:43 scale and is equipped with a pullback motor. Collect the other karts as well and organize an exciting race. Who will cross the finish line first?
Read more
Specifications
Found in the following categories:
| Itemcode: | 3690088A |
| Dimension item: | length 7 cm |
| Dimension package: | 15 x 7,5 x 6,5 cm |
| Suitable for: | From 3 years old |
| EAN code: | 9003150173151 |
| Price in euros: | Excl. VAT and excl. shipping costs |
| Character: | Super Mario |
| Brand: | Career |
| Material: | Plastic |
Safety
- Warning: Not suitable for children under 3 years due to small parts.
Click the image to enlarge.